چگونه خط و خش گوشی را از بین ببریم؟

گوشی‌های هوشمند اغلب طراحی ظریفی دارند که آن‌ها را در برابر ضربه و برخورد با اجسام نوک تیز بسیار آسیب‌پذیر می‌کند. حتی گوشی‌هایی که براساس ادعای سازنده آن‌ها در برابر انواع ضربه مقاوم هستند کاملا ضدخش نیستند و در صورت عدم محافظت صحیح روی آن‌ها هم خط و خش می‌افتد. متاسفانه وجود خط و خش روی بدنه و صفحه نمایش گوشی‌ها بسیار آزارنده است و استفاده باکیفیت از آن را مختل می‌کند. البته در صورتی که خط و خشی روی گوشی موبایل شما افتاده است، با استفاده از ۷ روش که در این مقاله آموزش می‌دهیم، می‌توانید آن‌ها را رفع کنید.

۱. خمیردندان

یکی از بهترین و آسان‌‌ترین روش‌ها برای از بین بردن خط و خش گوشی، استفاده از خمیردندان است. البته برای از بین بردن خط و خش گوشی بهتر است به جای خمیردندان‌های فاقد سفیدکننده از خمیردندان‌های سفیدکننده استفاده کنید زیرا سفیدکننده‌ها نتیجه بهتری دارند. همچنین توصیه می‌کنیم از خمیردندان‌های دارای اسانس یا افزودنی برای برطرف کردن خط و خشی گوشی استفاده نکنید.

برای از بین بردن خط و خش گوشی با استفاده از این روش ابتدا صفحه گوشی را با پارچه‌‌ای نرم ترجیحا کتان تمیز نموده و سپس مقداری از خمیردندان را روی خش بمالید. در ادامه با پارچه نرم یا مقداری پنبه خمیر دندان را روی خش به صورت دایره‌وار حرکت دهید تا از بین برود.

لازم به ذکر است با خمیردندان فقط می‌توانید خش‌های ریز و کوچک را از بین ببرید و در صورتی که با استفاده از خمیردندان موفق به از بین بردن خط و خش گوشی نشدید، دیگر روش‌های ذکر شده در این مقاله را امتحان کنید.

چگونه خط و خش گوشی را از بین ببریم؟

۲. پودر بچه

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن خط و خش گوشی، استفاده از پودر بچه است. ابتدا پودر بچه را به نسبت دو بر یک با آب مخلوط کنید تا خمیری یکدست به دست آید. در ادامه یک دستمال تمیز را به مقداری خمیر آغشته کنید و بعد به آرامی به خش روی گوشی بمالید.

بعد از اینکه خش روی گوشی از بین رفت، با دستمال تمیز دیگری، اضافه خمیر را تمیز کنید. البته به یاد داشته باشید از این روش فقط می‌توانید برای از بین بردن خط و خش‌های جزیی استفاده کنید.

۳. سمباده مرغوب

استفاده از سمباده مرغوب، یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای از بین بردن خط و خش گوشی است که نتیجه بسیار خوبی نیز دارد. البته برای از بین بردن خش روی گوشی با این روش باید از سمباده مرغوب استفاده کنید. استفاده از سمباده غیر مرغوب نه تنها خط و خش گوشی را از بین نمی‌برد بلکه به آن آسیب وارد می‌کند.

همچنین توصیه می‌کنیم سمباده را به آرامی و با احتیاط روی خط و خش گوشی بکشید تا از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری شود.

۴. سولفات آلومینیوم پتاسیم با تخم‌مرغ

یکی دیگر از بهترین‌راه‌ها برای از بین بردن خط و خش گوشی، استفاده از سولفات آلومینیوم با تخم‌مرغ است که نتیجه‌ای فوق‌العاده دارد. در این روش علاوه بر سولفات آلومینیوم پتاسیم و تخم‌مرغ به یک دستمال میکرو فایبر نیز نیاز دارید.

برای از بین بردن خط و خش گوشی با این روش ابتدا سفیده تخم‌مرغ را به همراه یک قاشق چای‌خوری سولفات آلومینیوم پتاسیم در یک قابلمه بریزید و بعد آن را تا دمای ۱۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. سپس دستمال میکرو فایبر را داخل مایع بگذارید تا خیس شود.

در ادامه دستمال خیس را داخل فویل آلومینیوم قرار دهید و بعد آن را در درون فری با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا کاملا خشک شود. حالا دستمال خشک را از فویل بیرون بیاورید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در آب سرد بگذارید.

یک بار دیگر دستمال را در داخل فویل آلومینیومی بپیچید و در فر با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا خشک شود. بعد مانند مرحله قبل دستمال خشک شده را در آب سرد بگذارید و سپس آن را ۴۸ ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. در نهایت دستمال را روی خط و خش گوشی بمالید تا از بین بروند.

۵. پولیش یا براق‌کننده‌ چراغ ماشین

پولیش یا براق‌کننده چراغ ماشین، یکی دیگر از موادی است که به از بین بردن خط و خش روی گوشی کمک می‌کند. البته در این روش علاوه بر پولیش چراغ ماشین به مقداری پنیه یا پارچه نرم بدون پرز نیز نیاز دارید.

همچنین بهتر است هنگام امتحان این روش از مقدار کمی پولیش چراغ ماشین استفاده کنید زیرا این ماده بسیار قوی می‌باشد. از طرف دیگر استفاده مکرر از آن می‌تواند به صفحه گوشی شما صدمه بزند.

۶. جوش شیرین

یکی از دیگر بهترین راه‌ها برای از بین بردن خط و خش گوشی استفاده از جوش شیرین است. برای از بین بردن خط و خش در این روش ابتدا با نسبت دو به یک جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید تا خمیری یکدست تشکیل شود (مقدار جوش شیرین باید دو برابر آب باشد).

چگونه خط و خش گوشی را از بین ببریم؟

در ادامه پارچه تمیزی را به خمیر آغشته کنید و بعد خمیر را به صورت دورانی روی خش بمالید. بعد از اینکه خط و خش از بین رفت با یک دستمال تمیز دیگر، خمیر جوش شیرین را از روی گوشی پاک کنید.

۷. پاک‌کن‌های جادویی

برای از بین بردن خط و خش گوشی می‌توانید از پاک‌کن‌های جادویی یا Magic eraser نیز استفاده کنید. پاک‌کن جادویی، یک ترکیب شیمیایی است که به صورت آماده با نام‌های مختلف به فروش می‌رسد اما اغلب افراد آن را با نام محلول خش‌گیر گوشی می‌شناسند.

البته این محلول را می‌توانید در منزل نیز درست کنید اما با توجه به قیمت ارزانش به دردسرش نمی‌ارزد. لازم به ذکر است این ماده قدرت سایندگی بالایی دارد بنابراین از آن به مقدار کم استفاده کنید.

در این مقاله با روش‌های مختلف از بین بردن خط و خش گوشی مانند استفاده از جوش شیرین، خمیر دندان، پا‌کن جادویی و سمباده آشنا شدید. البته به خاطر داشته باشید همه خط و خش‌های روی گوشی را نمی‌توان با روش‌های فوق برطرف کرد، بنابراین از گوشی خود به خوبی محافظت کنید تا خط و خشی روی آن نیفتد.

من زینب نثار هستم جامعه‌شناسی خوندم و خیلی تصادفی به دنیای تولید محتوا وارد شدم. حالا عاشق نوشتن هستم و از اینکه توی کارم هر روز چیز جدید یاد می‌گیرم لذت می‌برم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

جدول مقایسه