چگونه خط و خش لپ تاپ را از بین ببریم؟

افتادن خط و خش روی لپ‌تاپ آسیبی به عملکرد آن وارد نمی‌کند اما جذابیت ظاهری آن را از بین می‌برد. البته راه‌های مختلفی برای از بین بردن خط و خش روی لپ‌تاپ وجود دارد. اگر اخیرا خط و خشی روی لپ‌تاپ‌تان افتاده است، این مطلب را تا انتها بخوانید. ما در اینجا ۷ روش مختلف رفع خط و خش روی لپ‌تاپ را توضیح می‌دهیم و شما می‌توانید یکی از آن‌ها را برای برطرف کردن خش لپ‌تاپ خود استفاده کنید.

۱. خمیر دندان

یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌هایی که برای رفع خط و خش لپ‌تاپ وجود دارد، استفاده از خمیر دندان است. در واقع خمیردندان، ماده‌ای عالی برای پاک کردن خط و خش‌های جزیی روی لپ‌تاپ شماست.

برای رفع خط و خش با خمیر دندان ابتدا باید مقداری از آن را روی یک پارچه نرم و تمیز بریزید، سپس پارچه را به شکل دورانی روی خط و خش بکشید تا زمانی که آن‌ها محو شوند. بعد از اینکه خط و خش روی لپ‌تاپ محو شد، خمیر دندان باقی‌مانده را با پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید.

چگونه خط و خش لپ تاپ را از بین ببریم؟

۲. پولیش پلاستیک

برای از بین بردن خط و خش روی لپ‌تاپ می‌توانید از پولیش پلاستیک نیز استفاده کنید. البته قبل از استفاده از پولیش پلاستیک باید سطح خش‌دار لپ‌تاپ خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن لپ‌تاپ، مقداری ماده تمیزکننده را با آب ولرم مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی یک پارچه تمیز بریزید؛ بعد پارچه را به صورت دورانی روی سطح لپ‌تاپ بکشید.

پس از تمیز کردن سطح لپ‌تاپ، پولیش پلاستیک را روی خط و خش بکشید تا از بین بروند. قبل از تمیز کردن لپ‌تاپ با پارچه مرطوب حتما آن را خاموش کنید.

۳. ماژیک خش‌گیر

دیگر راه‌حل از بین بردن خط و خش روی لپ‌تاپ، استفاده از ماژیک خش‌گیر است (ماژیک خش‌گیر را می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید و البته باید رنگ ماژیک خش‌گیر هم‌رنگ لپ‌تاپ شما باشد). قبل از استفاده از ماژیک خش‌گیر، ابتدا قسمتی را که خط و خش افتاده است، با دستمال تمیز کنید و سپس با ماژیک خش‌گیر روی قسمت‌های خش‌افتاده بکشید.

بیشتر بخوانید: چگونه دمای لپ تاپ را کاهش دهیم؟

۴. جوش شیرین

یکی دیگر از راه‌های رفع خط و خش لپ‌تاپ استفاده از جوش شیرین است. برای از بین بردن خط و خش با جوش شیرین ابتدا مقداری از این ماده را با آب مخلوط کنید تا به حالت خمیر در بیاید. یادتان باشد برای درست کردن این خمیر از آب زیادی استفاده نکنید زیرا موجب صدمه زدن به لپ‌تاپ‌تان می‌شود.

حالا مقداری از ماده خمیری را روی خط و خش لپ‌تاپ بزنید و سپس یک دستمال تمیز را به صورت دورانی روی خش‌ها بکشید تا از بین بروند. پس از رفع شدن خط و خش، تمیز سطح لپ‌تاپ را با یک پارچه پاک کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه دمای لپ تاپ را کاهش دهیم؟

۵. پولیش فلز

در صورتی که در لپ‌تاپ‌های فلزی موفق به از بین بردن خش با پولیش پلاستیک نشدید، باید پولیش فلز را امتحان کنید (خمیر براق‌کننده فلز یا پولیش فلز را می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید). برای از بین بردن خط و خش با پولیش فلز باید این ماده را به روی خط و خش‌ها بمالید. بعد از اینکه خط و خش‌ها رفع شد، باقی‌مانده پولیش را با یک دستمال میکروفایبر از روی سطح لپ‌تاپ پاک کنید.

استفاده از پولیش فلز، یکی از بهترین راه‌ها برای رفع خط و خش است و حتی می‌تواند خش‌های عمیق را نیز از بین ببرد. البته بهتر است بدانید استفاده از پولیش فلز بر سطح لپ‌تاپ‌های مات، ممکن است ماتی آن‌ها را از بین ببرد.

۶. ژله نفتی

زمانی که سی دی‌ها رواج داشتند، از ژله نفتی برای تمیز کردن دیسک‌ها و پر کردن خراش‌های آن‌ها استفاده می‌شد. در حال حاضر نیز از ژله نفتی می‌توانید برای برطرف کردن خط و خش لپ‌تاپ استفاده کنید. جهت استفاده از ژله نفتی برای رفع خط و خش لپ‌تاپ ابتدا باید سیستم خود را خاموش کنید و از خنک بودن صفحه نمایش آن مطمئن شوید.

در ادامه مقداری ایزوپروپیل را با آب مقطر مخلوط کنید و سطح خش‌دار لپ‌تاپ را با مخلوط فوق تمیز نمایید. حالا مقداری را از ژله نفتی را به پنبه بمالید و پنبه را روی خط و خش لپ‌تاپ بمالید تا زمانی که خش‌ها از بین بروند و در آخر نیز سطح لپ‌تاپ را با پارچه میکروفایبر تمیز کنید.

چگونه خط و خش لپ تاپ را از بین ببریم؟

۷. سنباده

اگر خط و خش‌های لپ‌تاپ شما عمیق است، بهتر است از سنباده برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید. البته کاغذ سنباده را قبل از استفاده روی سطح لپ‌تاپ باید خیس کنید.

در ادامه ورق کاغذ سنباده خیس شده را با حرکات دورانی روی خط و خش‌ها بمالید تا خراش‌ها از بین بروند. سنباده را به سطح لپ‌تاپ با فشار ملایم بمالید و از فشار شدید خودداری کنید. بعد از بین رفتن خط و خش لپ‌تاپ نیز سطح آن را با پارچه خشک تمیز کنید.

ما در این مقاله ۷ روش از بین بردن خط و خش روی لپ‌تاپ را آموزش دادیم اما بهترین کار جلوگیری از افتادن خط و خش است. بهتر است لپ‌تاپ خود را با احتیاط جابجا نمایید و از قرار دادن وسایل مختلف روی آن خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

بازگشت به بالا