استفاده از ChatGPT بدون نیاز به ساخت اکانت

شرکت OpenAI به تازگی طی اعلامیه‌ای اعلام کرده است که کاربران بدون نیاز به حساب کاربری می‌توانند از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT استفاده کنند. لازم به ذکر است که استفاده بدون نیاز به ساخت حساب کاربری فقط منحصر به ChatGPT است و البته برای استفاده از دیگر محصولات این شرکت مانند DALL-E 3 باید اکانت بسازید.

طبق اطلاعیه OpenAI، به ‌روز رسانی فوق در سراسر جهان اعمال می‌شود تا همه کاربران بتوانند از توانمندی‌های آن استفاده نمایند. در نتیجه حالا افراد مختلف می‌توانند بدون حساب کاربری از قابلیت‌های هوش مصنوعی در عرصه‌های مختلف برخوردار شوند.

تغییرات جدید استفاده از ChatGPT را بسیار ساده می‌کند

شرکت OpenAI تاکید کرده است تدابیر ایمنی بیشتری را در زمینه محتوا اجرا می‌کند و البته در حوزه گسترده‌ای از موضوعات از درخواست‌های نامناسب جلوگیری می‌کند؛ هر چند این شرکت جزییات بیشتری درباره این مسائل منتشر نکرده است.

همچنین امکان انصراف از برنامه جمع‌آوری اطلاعت برای آموزش مدل هوش مصنوعی حتی برای کاربرانی که بدون اکانت از ChatGPT استفاده می‌نمایند، وجود خواهد داشت.

Chat gbt

بعد از آغاز عرضه عمومی ChatGPT، کاربران برای استفاده از این چت‌بات هوش مصنوعی باید اقدام به ساخت اکانت می‌نمودند. حتی در ابتدا ساخت اکانت نیازمند ارائه یک شماره تلفن بود اما مدتی بعد استفاده از ایمیل امکان‌پذیر شد و خوشبختانه حالا دیگر کاربران نیازی به ساخت اکانت نیز ندارند.

طبق آمار منتشر شده توسط OpenAI در حال حاضر ChatGPT بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در نقاط مختلف دنیا دارد و افراد مختلف هر هفته از این چت‌بات استفاده می‌کنند. طبق داده‌های SimilarWeb نیز ChatGPT در ماه فوریه با بیش از ۱.۶ میلیارد بازدید، پربازدیدترین چت‌بات هوش مصنوعی جهان بوده است. همچنین تعداد بازدید‌کنندگان این چت‌بات در ماه مه ۲۰۲۳ با ۱.۸ میلیارد بازدید به نقطه اوج خود رسید.

نحوه استفاده از ChatGPT بدون ساخت اکانت

در حال حاضر کاربران برای استفاده از ChatGPT نیازی به ساخت اکانت ندارند و در نتیجه استفاده از این چت‌بات بسیار ساده است. هرچند برای مکالمه با ChatGPT در ایران نیازمند نصب فیلترشکن هستید و بنابراین قبل از هر کاری باید فیلترشکن خود را روشن کنید و بعد طبق مراحل زیر عمل نمایید:

۱. ابتدا در نوار آدرس صفحه اکسپلورر خود آدرس openai.com را بنویسید و وارد این صفحه شوید.

Chat gbt

۲. حالا در سمت راست صفحه، قسمت بالا روی آیکون try ChatGPT کلیک کنید.

Chat gbt

۳. حالا در صفحه‌ای که باز می‌شوید می‌توانید سوال خود را از ChatGPT بپرسید.

Chat gbt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =

بازگشت به بالا