5 قابلیت باورنکردنی هوش مصنوعی در گوشی‌های S24 سامسونگ

به تازگی شرکت سامسونگ از گوشی‌های گلکسی S24، گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا با تمرکز بر قابلیت‌های هوش مصنوعی رونمایی کرده است. این گوشی‌های جدید از ویژگی‌های جذابی برخوردارند که تجربه کاربری را بهبود می‌دهند و از قدرت پردازشی سری گلکسی اس ۲۴ بهره‌مند هستند. در صورتی که می‌خواهید با امکانات مبتنی بر هوش مصنوعی در پرچمداران جدید سامسونگ آشنا شوید، در این مقاله با ما همراه باشید.

Live Translate

یکی از هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در گوشی‌های سری گلکسی S24، توانایی ترجمه لحظه‌‌ای مکالمات همزمان با برقراری تماس است که Live Translate نامیده می‌شود.

با این ابزار می‌توانید با هر کسی به هر زبانی صحبت کرده و مکالمه‌ها را به شکل دو طرفه ترجمه کنید و البته ترجمه به صورت کلامی و متنی انجام می‌شود. لازم به ذکر است این قابلیت به شما اجازه می‌دهد برای هر مخاطب یک زبان خاص تعیین کنید تا در مکالمه به صورت پیش‌فرض آن زبان به کار رود.

Live Translate می‌تواند متن و گفتار را به ۳۰ زبان مختلف ترجمه کند و البته فارسی فعلا جزو این زبان‌ها نیست. از طرف دیگر قابلیت Chat Assist نیز باعث می‌شود متون ترجمه شده طبیعی‌تر و قابل فهم‌تر باشند. همچنین کاربران از این قابلیت می‌توانند به عنوان یک دستگاه ترجمه استفاده کنند؛ فقط کافی است این قابلیت را اجرا کنید و به زبان خودتان صحبت کنید؛ در ادامه سخنان شما به زبان مقصد مورد نظرتان ترجمه می‌شود.

لازم به ذکر است قابلیت Live Translate در پیام‌رسان سامسونگ نیز به کار می‌رود و می‌تواند همه پیام‌های شما یا مخاطبین را به زبان مورد نظرتان ترجمه کند.

استفاده از هوش مصنوعی در گوشی‌های S24 سامسونگ

دیگر قابلیت مهم در گوشی‌های سری گلکسی S24 که مبتنی بر هوش مصنوعی است Circle to Search نام دارد. این قابلیت که حاصل همکاری سامسونگ و گوگل است به شما اجازه می‌دهد با کشیدن یک دایره روی سوژه مورد نظرتان درباره آن سرچ کرده و اطلاعات مختلفی در موردش کسب نمایید.

 هنگامی که در یوتیوب مشغول تماشای ویدئو هستید که در آن یک بنای تاریخی نمایش داده می‌شود، با کشیدن یک دایره دور آن بنا می‌توانید اطلاعات جامعی درباره‌اش بدست آورید. لازم به ذکر است که از این قابلیت فقط برای یک سری تصاویر خاص می‌توانید استفاده کنید. هنگام خواندن یک متن هم می‌توانید دور محتوا، دایره‌ای بکشید و بلافاصله اطلاعات مورد نیازتان درباره آن را کسب کنید.

Instant Slow-Mo

دیگر قابلیت جذاب گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۴ که مبتنی بر هوش مصنوعی است، Instant Slow-Mo نامیده می‌شود. با استفاده از قابلیت هنگامی که مشغول تماشای یک ویدئو هستید، می‌توانید انگشت‌تان را روی صفحه نگهدارید تا صحنه را آهسته و اسلوموشن مشاهده کنید. این ویژگی ویدئو را ویرایش نمی‌کند بلکه قسمتی از آن را آهسته و با نرخ فریم بالاتر نمایش می‌دهد.

استفاده از هوش مصنوعی در گوشی‌های S24 سامسونگ

Generative Edit

قابلیت جدید Generative Edit در گوشی‌های سری گلکسی S24، تجربه کار با گالری کاربر را ارتقا می‌دهد و به کاربر در ویرایش تصاویر کمک می‌کند. برای فعال کردن Generative Edit باید روی گزینه AI در گالری و در هنگام ویرایش یک تصویر کلیک کنید. بعد از فعال کردن آن نیز می‌توانید تصویر را بچرخانید و دو کار مختلف را با این قابلیت انجام دهید.

اولین کاری که می‌توانید با Generative Edit انجام دهید این است که پس زمینه خالی تصاویر را پر کنید. دومین کاری هم که این قابلیت، امکان انجامش را فراهم می‌کند، انتخاب عناصر تصویر و جابجا کردن یا تغییر اندازه آن‌هاست. از آن‌جایی که این پردازش در فضای ابری انجام می‌شود، بنابراین باید برای استفاده از آن به اینترنت متصل شوید.

Transcript Assist و Note Assist

Transcript Assist و Note Assist، دو ویژگی دیگر گوشی‌های سری گلکسی S24 بر پایه هوش مصنوعی هستند که شبیه یکدیگر هم می‌باشند. قابلیت Transcript Assist می‌تواند با شناسایی افراد مختلف حاضر در مکالمه، حرف‌های آن‌ها را به متن تبدیل کند. در صورتی که یادداشت‌های زیادی داشته باشید، با استفاده از Note Assist می‌توانید آن‌ها را منظم، ادیت و حتی تحلیل نمایید.

آیا هوش مصنوعی سری گلکسی S24 رایگان است؟

بد نیست بدانید پردازش‌های هوش مصنوعی در گوشی‌های سری گلکسی S24 دارای هزینه‌های سنگینی است که فعلا شرکت سامسونگ آن‌ها را می‌پردازد. در حال حاضر براساس اطلاعات منتشر شده در پاورقی رسمی این گوشی‌ها، قابلیت‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 تا پایان سال ۲۰۲۵ رایگان خواهد بود.

هنوز مشخص نیست بعد از پایان سال ۲۰۲۵، کاربران برای بهره‌مندی از قابلیت‌های هوش مصنوعی در گوشی‌های سری گلکسی S24 چه مبلغی باید پرداخت کنند.

من زینب نثار هستم جامعه‌شناسی خوندم و خیلی تصادفی به دنیای تولید محتوا وارد شدم. حالا عاشق نوشتن هستم و از اینکه توی کارم هر روز چیز جدید یاد می‌گیرم لذت می‌برم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =

جدول مقایسه