بهترین گوشی های شیائومی از نظر دوربین

سال‌ها قبل که گوشی‌های هوشمند به بازار آمدند اغلب دارای دوربین‌های ابتدایی بودند که نمی‌شد با آن‌ها عکس‌هایی باکیفیت ثبت کرد. به مرور زمان با گسترش شبکه‌های اجتماعی، دوربین گوشی‌های هوشمند مهم‌تر شد و در نتیجه سازندگان گوشی به سراغ افزایش کیفیت دوربین‌های اصلی و سلفی رفتند. در حال حاضر حتی گوشی‌های هوشمند میان‌رده و اقتصادی دارای دوربین‌هایی با کیفیت مناسب و قابل قبول هستند.

شرکت شیائومی از جمله برندهای مطرح در بازار موبایل است که گوشی‌های هوشمندی با دوربین‌های با کیفیت بالا تولید می‌کند. اگر به دنبال خرید یک گوشی شیائومی با دوربین عالی هستید در این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب به معرفی بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین در حال حاضر(در بهار ۱۴۰۳) می‌پردازیم.

شیائومی Mi 11 Ultra

گوشی شیائومی می ۱۱ اولترا با داشتن دوربین‌های قدرتمند و پیشرفته، جزو بهترین گوشی‌های بازار از نظر دوربین به شمار می‌رود و البته یکی از بهترین بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین است.

شرکت شیائومی در دوربین اصلی این گوشی از یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ۲۴ میلی‌متری استفاده کرده است که اندازه آن برابر با ۱.۱۲/۱ اینچ می‌باشد. لنز دوربین اصلی گوشی فوق با گشودگی دیافراگم f/2، می‌تواند تصاویری عالی در طول روز ثبت کند. همچنین برای افزایش دقت این گوشی در شرایط نوری مختلف، یک سنسور لیزری در آن استفاده شده است که به فوکوس خودکار روی سوژه کمک می‌کند. همچنین این دوربین از لرزش‌گیر اپتیکال بهره‌مند است که از لرزش‌های ناخواسته و افت کیفیت جلوگیری می‌کند.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

در گوشی شیائومی می ۱۱ اولترا در دوربین تله فوتو، یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/4.1 به کار رفته است که ۱۲۰ میلی‌متری می‌باشد. پشتیبانی از فوکوس خودکار تشخیص فاز و امکان زوم ۵ برابری از جمله قابلیت‌های مهم این دوربین تله فوتوی ۴۸ مگاپیکسلی هستند که موجب ثبت تصاویری باکیفیت از سوژه‌هایی در دوردست می‌شوند.

دوربین فوق عریض این گوشی، ۴۸ مگاپیکسلی و ۱۲ میلی‌متری است که تصاویری فوق‌العاده عریض ثبت می‌کند. گشودگی دیافراگم این دوربین برابر با f/2.2 است و البته قادر به پشتیبانی از فوکوس خودکار تشخیص فاز می‌باشد.

کیفیت فیلم‌برداری این گوشی ۸K@24 و ۴K@30/60 و ۱۰۸۰P@30/60/120/240/960/1920 است و در نتیجه کاربران می‌توانند ویدئوهایی با کیفیت فوق‌العاده ثبت کنند.

دوربین سلفی گوشی فوق نیز دارای یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی ۲۷ میلی‌متری با گشودگی دیافراگم f/2.2 است که در وضوح ۱۰۸۰ پیکسل با سرعت ۶۰/۳۰ فریم بر ثانیه و در وضوح ۷۲۰ پیکسل با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه ویدئو ضبط می‌کند.

۱۳ Ultra شیائومی

گوشی شیائومی ۱۳ اولترا که طراحی جذاب و منحصربفردی دارد، دارای چهار دوربین ۵۰ مگاپیکسلی در پنل پشتی است. در دوربین اصلی این گوشی از حسگر عظیم یک اینچی سونی IMX989 استفاده شده است که مقطعی پوشیده شده از ۵۰ میلیون پیکسل ۱.۶ میکرونی دارد؛ خروجی دوربین اصلی در حالت پیش‌فرض، عکس‌هایی ۱۲.۵ مگاپیکسلی است.

همچنین لنز هشت پارچه واید ۲۳ میلی‌متری روی این حسگر قرار گرفته است که با دیافراگم دوگانه f/1.9 و f/4.0 باعث کنترل بهتر روی عمق میدان تصاویر ثبت شده با دوربین اصلی می‌شود. برخورداری از لرزش‌گیر اپتیکال، فوکوس خودکار لیزری و فوکوس خودکار تشخیص فازی چند جهته از دیگر ویژگی‌های مهم دوربین اصلی گوشی شیائومی ۱۳ Ultra می‌باشد.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

سه دوربین دیگر این گوشی دارای حسگر IMX858 سونی با اندازه ۱/۲.۵۱ اینچی هستند. دو دوربین تله‌فوتوی این گوشی دارای فواصل کانونی ۷۵ و ۱۲۰ میلی‌‌متری هستند و هر دو مجهز به لرزش‌گیر اپتیکال تصویر و فوکوس خودکار تشخیص فازی دوال پیکسل هستند. دوربین دیگر گوشی شیائومی ۱۳ اولترا دارای لنز سوپر واید ۱۲ میلی‌متری است که با برخورداری از فوکوس خودکاری تشخیص فازی دوال پیکسل، عکس‌های ماکرو ثبت می‌کند.

بر روی ماژول بزرگ دوربین فوق، یک حسگر سه بعدی TOF به عنوان عمق سنج قرار گرفته است که به تشخیص و جداسازی بهتر سوژه از پس‌زمینه در عکس‌های پرتره و فلاش  دوگانه LED کمک می‌کند.

برای عکاسی و فیلمبرداری سلفی در این گوشی نیز می‌توانید از یک دوربین ۳۲ مگاپیکسلی واید با فاصله کانونی ۲۲ میلی‌متری استفاده کنید. البته با دوربین سلفی ۱۳ اولترا می‌توانید ویدئوهایی با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل ضبط کنید و توانایی ضبط تصاویر با کیفیت ۴K نخواهید داشت.

از طرف دیگر دوربین‌های پشتی این گوشی توانایی ضبط تصاویر ۸k@24fps را دارند و البته امکان ضبط تصاویر ۱۰ بیتی دالبی ویژن HDR را نیز برای کاربران فراهم می‌کنند. جزیره دایره‌ای شکل که دوربین‌های پشتی در آن تعبیه شده‌اند دارای ماژول جداگانه‌ای با توانایی تبدیل شدن به حلقه نگهدارنده فیلتر با دهانه ۶۷ میلی‌متری است.

گوشی شیائومی ۱۳T Pro

گوشی مدل ۱۳T Pro، یکی از محصولات برند چینی شیائومی است که می‌توان را جزو بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین دانست. این گوشی دارای چهار دوربین است که سه تای آن‌ها پشتی و یکی هم سلفی می‌باشد. ماژول سه‌گانه دوربین‌های اصلی از سه دوربین واید، تله فوتو و اولترا واید تشکیل شده است. دوربین اصلی گوشی فوق مجهز به یک حسگر ۵۰ مگاپیکسلی سونی IMX 707 و لرزش‌گیر اپتیکال تصویری می‌باشد.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

دوربین تله فوتوی این گوشی دارای یک حسگر ۵۰ مگاپیکسلی OV50D است و دوربین اولترا واید نیز یک حسگر ۱۳ مگاپیکسلی OV13B دارد. دوربین تله فوتوی گوشی شیائومی ۱۳ تی پرو از زوم اپتیکال با فوکوس خودکار تشخیص فازی بهره‌مند است و البته فوکوس دوربین فوق عریض روی بی‌نهایت ثابت می‌باشد.

دوربین سلفی این گوشی مجهز به حسگر IMX596 سونی است که خروجی‌های ۵ مگاپیکسلی دارد و البته قادر به ضبط ویدئو با کیفیت ۴K نیست.

 ۱۲ Pro گوشی شیائومی

در حال حاضر گوشی شیائومی ۱۲ پرو، یکی از پرچمداران برند شیائومی است و یکی از بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین می‌باشد. در پنل پشتی این گوشی، سه دوربین قدرتمند ۵۰ مگاپیکسلی قرار دارد که دوربین اصلی آن دارای دریچه دیافراگمی با گشودگی f/1.9 و ۲۴ میلی‌متری است. اندازه این سنسور برابر با ۱/۱.۲۸ اینچ است و از لرزش‌گر اپتیکال و فوکوس خودکار تشخیص فاز برخوردار می‌باشد.

دومین دوربین پشتی این گوشی نیز ۵۰ مگاپیکسلی و از نوع تله فوتو است که گشودگی دیافراگم در آن برابر با f/1.9 می‌باشد؛ با این دوربین قدرتمند می‌توانید تا دو برابر روی سوژه‌های خود زوم کنید. بنابراین برای ثبت تصاویر معمولی یا پرتره از سورژه‌های دور می‌توانید از این دوربین استفاده کنید.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

دوربین سوم گوشی شیائومی ۱۲ پرو از نوع فوق عریض با گشودگی دیافراگم f/2.2 و پوشش ۱۱۵ درجه‌ای می‌باشد. این دوربین از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند تصاویری جذاب و با کیفیت بالا ثبت کند. البته این دوربین از قابلیت فوکوس خودکار بهره‌مند نیست و به کاربران در ثبت تصاویر نمای نزدیک کمک نمی‌کند.

با دوربین‌های این گوشی شیائومی می‌توانید در وضوح ۸k با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه، در ۴k با سرعت ۳۰/۶۰، در ۱۰۸۰ پیکسل با سرعت ۳۰/۱۲۰/۲۴۰/۹۶۰ و در ۷۲۰ پیکسل با سرعت ۱۹۲۰ فریم فیلمبرداری کنید.

دوربین سلفی این گوشی ۳۲ مگاپیکسلی است و گشودگی دیافراگم آن برابر با f/2.5 می‌باشد. این دوربین می‌تواند در وضوح ۱۰۸۰ پیکسل با سرعت ۳۰/۶۰ و در وضوح ۷۲۰ پیکسل با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه فیلم‌برداری ‌کند.

گوشی شیائومی Redmi Note 12S

گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۲ اس، یکی دیگر از بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین است که با دوربین‌های آن می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌هایی باکیفیت ثبت کنید. این گوشی در دوربین اصلی خود از حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی HM2 سامسونگ برخوردار است و البته از یک دوربین اولترا واید و یک ماکرو ماژول نیز بهره‌مند می‌باشد.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

دوربین اصلی گوشی فوق مجهز به لنز واید ۲۶ میلی‌متری f/1.9 با فوکوس خودکار تشخیص فازی است. دوربین اولترا واید این گوشی نیز دارای یک حسگر ۸ مگاپیکسلی با ابعاد یک چهارم اینچی است که یک لنز سوپر واید با زاویه دید ۱۱۸ درجه‌ای نیز آن را همراهی می‌کند.

سومین دوربین پشتی گوشی شیائومی Redmi Note 12S، یک ماکروی ۲ مگاپیکسلی است. همچنین این گوشی دارای دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی است که مجهز به لنز واید می‌باشد.

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro Plus

گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۲ پرو پلاس هم یکی از بهترین گوشی‌های شیائومی از نظر دوربین است که قیمت مناسبی دارد. در قاب پشتی این گوشی، سه دوربین قرار گرفته است. دوربین اصلی گوشی فوق از حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی HPX سامسونگ برخوردار است؛ در این حسگر هر ۱۶ پیکسل مجاور به یک پیکسل بزرگ تبدیل می‌شوند و در نهایت یک عکس ۱۲ مگاپیکسلی به کاربر ارائه می‌شود.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

لازم به ذکر است حسگر HPX، کوچک‌ترین حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی ساخت سامسونگ است و با حسگر به کار رفته در گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا تفاوت دارد. دوربین اولترا واید این گوشی دارای حسگر کوچک ۸ مگاپیکسلی S5K4H7 ایزوسل سامسونگ با فوکوس ثابت شده روی بی‌نهایت است. در دوربین ماکروی این گوشی نیز از حسگر ۱۶ مگاپیکسلی IMX 471 سونی همراه یک لنز واید برخوردار است که از HDR پشتیبانی می‌کند. دوربین سلفی گوشی فوق نیز از حسگر ۱۶ مگایکسلی برخوردار است.

من زینب نثار هستم جامعه‌شناسی خوندم و خیلی تصادفی به دنیای تولید محتوا وارد شدم. حالا عاشق نوشتن هستم و از اینکه توی کارم هر روز چیز جدید یاد می‌گیرم لذت می‌برم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + دوازده =

جدول مقایسه