بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

در صورتی که اخیرا یک کامپیوتر جدید خریده‌اید حتما باید روی آن یک آنتی ویروس قوی نصب کنید. همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزار آنتی‌ویروس به عنوان یک سپر در برابر انواع بدافزار از جمله ویروس‌ها، تروجان‌ها، کرم‌ها و نرم‌افزارهای جاسوسی عمل می‌کند. در واقع آنتی‌ویروس‌ها فایل‌های مخربی را که به کامپیوتر شما آسیب می‌رسانند و داده‌ها را به خطر می‌اندازند، اسکن و حذف می‌کنند. خوشبختانه در سال‌های اخیر انواع آنتی‌ویروس‌های رایگان توسط شرکت‌های مختلف به بازار عرضه شده‌اند که از سیستم شما بدون هیچ هزینه‌ای در برابر انواع بدافزارها محافظت می‌کنند. ما در این مطلب به معرفی بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان برای کامپیوتر و لپ تاپ می‌پردازیم که اغلب کاربران از عملکرد آن‌ها رضایت داشته‌اند.

۱. آنتی‌ویروس  Avast

آنتی‌ویروس Avast را اغلب افراد یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان برای کامپیوتر می‌دانند. این آنتی‌ویروس، یک نرم‌افزار کامل و قابل اعتماد با بیش از ۳۰ سال تجربه و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ماهانه می‌باشد که در حال حاضر خدمات حفاظت سایبری رایگان را ارائه می‌دهد.

این آنتی‌ویروس در کنار عملکرد اصلی فایروال با قابلیت اسکن در زمان واقعی، نقص‌های امنیتی کامپیوتر شما را برطرف می‌کند. آنتی ویروس Avast با حفاظت از شبکه WiFi، می‌تواند امنیت دستگاه شما را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. از طرف دیگر این آنتی‌ویروس با ارائه محافظت در زمان واقعی از ورود بدافزار به سیستم شما پیشگیری می‌کند.

  

همچنین Avast، رابط کاربرپسند و آسانی دارد و برای اجرا در پس‌زمینه بدون کاهش سرعت دستگاه می‌توانید از passive mode استفاده کنید. البته این آنتی‌ویروس برای اینکه از هر آنچه شما را تهدید می‌کند، مطلع شود باید به صورتی دستی تنظیم شود اما این مشکل با ارتقای آن به نسخه‌های پولی رفع می‌شود.

آنتی‌ویروس Avast نه تنها یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های ویندوز محسوب می‌شود بلکه برای سیستم عامل‌های دیگری مانند macOS، iOS و اندروید نیز توسعه پیدا کرده و البته بهترین آنتی‌ویروس‌های اندرویدی را نیز ارائه کرده است. در کل آنتی‌ویروس Avast به افراد زیادی کمک می‌کند به صورت رایگان از بهترین خدمات محافظتی استفاده کنند. لازم به ذکر است این آنتی‌ویروس هنگام بوت شدن بسیار کند می‌شود.

۲. آنتی‌ویروس AVG

AVG، یکی دیگر از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان برای کامپیوتر است که از سیستم شما در برابر انواع تهدیدات آنلاین بدون هیچ هزینه‌ای حفاظت می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای این آنتی‌ویروس، راحتی و سادگی استفاده از آن است و البته هم برای کاربران مبتدی هم کاربران حرفه‌ای مناسب می‌باشد.

آنتی‌ویروس رایگان AVG ، ویروس‌ها، بدافزارها و سایر نرم‌افزارهای مخرب را بلادرنگ اسکن می‌کند و کامپیوتر شما را از انواع تهدیدات نجات می‌دهد. از طرف دیگر این آنتی‌ویروس ایمیل‌ها و پیوندها را اسکن می‌کند و اجازه نمی‌دهد پیوست‌های مشکوک یا لینک‌های وب، امنیت سیستم را به خطر بیندازند.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

همچنین به‌روز رسانی‌های خودکار در این آنتی‌ویروس با به‌روز نگهداشتن سیستم شناسایی ویروس، بر کارآیی آن در مبارزه با آخرین تهدیدات می‌افزایند. البته در صورت استفاده از آنتی‌ویروس رایگان AVG، گه‌گاهی شاهد تبلیغات پاپ آپ خواهید بود که شما را تشویق می‌کنند از نسخه پولی استفاده کنید.

AVG از ویژگی‌هایی مانند حفاظت هویت جامع و تنظیمات فایروال پیشرفته برخوردار نیست و بنابراین کاربرانی با نیازهای خاص بهتر است به سراغ آنتی‌ویروس‌های پولی بروند. هرچند این آنتی‌ویروس همچنان برای کاربرانی که به دنبال یک نرم‌افزار ساده و رایگان برای حفاظت از رایانه خود هستند، انتخابی مطمئن محسوب می‌شود.

۳. آنتی‌ویروس Avira

آنتی‌ویروس Avira محصول یک شرکت قدیمی آلمانی است که که در کنار نسخه پولی، یک نسخه رایگان نیز عرضه کرده است. البته هر دو نسخه پولی و رایگان آنتی‌ویروس Avira از موتور مشابه استفاده می‌کنند. این آنتی ویروس در همه بررسی‌های مستقل، امتیاز بالایی کسب کرده است و محبوبیت زیادی بین کاربران دارد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

البته این آنتی‌ویروس با وجود موتور قدرتمند، امکانات محدودی در نسخه رایگانش دارد که یکی از نقاط ضعف آن به شمار می‌رود. در واقع توسعه‌دهندگان Avira برای ترغیب کاربران به خرید نسخه پولی، بسیاری از امکانات کاربردی مهم را از نسخه رایگان حذف کرده‌اند. این آنتی ویروس علاوه بر نسخه‌های ویندوزی دارای نسخه‌های اختصاصی برای مک او اس و اندروید است. همچنین عدم جمع‌آوری داده‌های شخصی از جمله نقاط قوت آنتی‌ویروس Avira است.

۴. آنتی‌ویروس Adware

آنتی‌ویروس Adware، یکی از محصولات شرکتی به همین نام است که در زمینه حفاظت از حریم خصوصی و ضدجاسوس‌افزار، پیشگام محسوب می‌شود. Adware، یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان برای کامپیوتر به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این آنتی‌ویروس، اسکن هوشمند داخلی آن است که بلافاصله به تهدیدات وارد شده به کامپیوتر پاسخ می‌دهد. از آن‌جایی که Adware در پس‌زمینه اجرا می‌شود، کاربر به همه برنامه‌ها دسترسی دارد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

در صورتی که به‌روز رسانی خودکار را در Adware فعال کنید، این آنتی‌ویروس به توانایی شناسایی آخرین تهدیدات مجهز می‌شود و البته این آنتی‌ویروس به کاربر اجازه می‌دهد برنامه را براساس تنظیمات خاص سفارشی کند. همچنین Adware برای کامپیوترهای ویندوزی ساخته شده است و قابلیت اجرا در ویندوزهای ۷ تا ۱۱ را دارد. در کل این آنتی‌ویروس رایگان، توانایی محافظت از کامپیوتر شما در برابر تهدیدات در زمان واقعی را دارد و پتانسیا عمل کردن به عنوان عامل امنیتی پایه را دارد.

۵. آنتی‌ویروس Bitdefender

آنتی‌ویروس Bitdefender، راهکاری رایگان و عالی برای محافظت از سیستم در برابر انواع بدافزارها و تهدیدات آنلاین است. یکی از دلایل محبوبیت این آنتی‌ویروس رایگان، سادگی و کارآیی آن است. Bitdefender با اسکن بلادرنگ و مدوام، تهدیدات احتمالی را رصد می‌کند و سیستم شما را در برابر آن‌ها ایمن می‌کند.

همچچنین پایگاه داده این آنتی‌ویروس، مرتبا به‌روز می‌شود که آن را با تهدیدات نوظهور همگام می‌کند و به شناسایی و خنثی کردن بدافزارها کمک می‌نماید. از طرف دیگر آنتی‌ویروس Bitdefender در پس‌زمینه بدون هیچ مزاحمتی کار می‌کند و وقفه‌ها را به حداقل می‌رساند. یکی از مزایای مهم این آنتی‌ویروس رایگان این است که کاربران را با تبلیغات یا پاپ آپ‌های مزاحم آزار نمی‌دهد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

در کل اگر به دنبال یک آنتی‌ویروس رایگان برای محافظت از کامپیوتر خود هستید، از انتخاب Bitdefender پشیمان نخواهید شد. البته اگر کاربری با نیازهای خاص هستید که ویژگی‌هایی مانند محافظت از هویت یا کنترل والدین برای شما مهم است احتمالا آنتی‌ویروس‌های پولی با امکانات گسترده برای شما مناسب‌تر هستند.

۶. آنتی‌ویروس Kaspersky

Kaspersky، یکی از برندهای مطرح در دنیای کامپیوتر و امنیت سایبری به شمار می‌رود که آنتی‌ویروس رایگان آن محبوبیت زیادی به ویژه بین ایرانی‌ها دارد. این آنتی‌ویروس علاوه بر اینکه از سیستم شما در برابر انواع تهدیدات و بدافزارها محافظت می‌کند دارای قابلیت‌های مختلفی مانند سرور مجازی شخصی و سیستم تشخیص تنظیمات ضعیف ویندوز است.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

البته سرور مجازی شخصی آنتی‌ویروس Kaspersky برعکس Avira، حجم زیادی ندارد و کاربران طرح رایگان فقط می‌توانند در روز از ۲۰۰ مگابایت استفاده کنند. در کل این آنتی‌ویروس توانایی تشخیص تهدیدات امنیتی در فایل‌ها، ایمیل‌ها و صفحات وب را دارد و عملکردی عالی در برابر باج‌افزارها دارد.

۷. آنتی ویروس ESET NOD32

آنتی‌ویروس ESET NOD32، یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان برای کامپیوتر به شمار می‌رود که امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سیستم پیشگیری از نفوذ مهمان ناشناس، اسکنر برای سیستم عامل کامپیوتر و کنترل دقیق دستگاه از جمله قابلیت‌های این آنتی‌ویروس هستند.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر

ESET NOD32 علاوه بر اینکه به خوبی از کامپیوتر شما در برابر تهدیدات بدافزارها محافظت می‌کند، بسیار سبک و کم‌حجم می‌باشد. یکی از نقاط ضعف این آنتی‌ویروس عدم پشتیبانی از VPN است که برخی کاربران را به دردسر می‌اندازد. هرچند با وجود این آنتی‌ویروس روی کامپیوتر خود می‌توانید با خیال راحت وبگردی کنید و فایل‌های مختلف را دانلود نمایید.

 

من زینب نثار هستم جامعه‌شناسی خوندم و خیلی تصادفی به دنیای تولید محتوا وارد شدم. حالا عاشق نوشتن هستم و از اینکه توی کارم هر روز چیز جدید یاد می‌گیرم لذت می‌برم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

جدول مقایسه