تاریخ عرضه، قیمت و ویژگی‌های احتمالی آیفون 16

براساس پیش‌بینی‌ها گوشی‌های آیفون سری ۱۶ احتمالا در رویدادی طی سپتامبر ۲۰۲۴ میلادی رونمایی خواهند شد و مانند دیگر محصولات اپل، مدل‌های مختلف آیفون سری ۱۶ حدود ۱۰ روز بعد از رونمایی وارد بازار خواهد شد.

خانواده آیفون ۱۶ شامل ۴ گوشی آیفون ۱۶، آیفون ۱۶ پرو، آیفون ۱۶ پلاس و آیفون ۱۶ پرو مکس است. طبق اخبار منتشر شده آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس به ترتیب با سایزهای ۶.۳ اینچی و ۶.۹ اینچی عرضه خواهند شد. البته احتمالا آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس از نظر سایز تفاوتی با گوشی‌های آیفون نسل قبل خود نخواهند داشت.

همچنین دیگر همه مطمئن شده‌اند شرکت اپل به همه گوشی‌های عضو خانواده آیفون ۱۶، یک دکمه جدید اضافه خواهد کرد. این دکمه جدید که توسط بلاگرها دکمه Capture نام گرفته است به کاربران اجازه می‌دهد با یک ضربه به سرعت از سوژه مورد نظر خود فیلمبرداری کنند.

از طرف دیگر طبق شایعات منتشر شده در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس شاهد چینش عمودی دوربین‌ها در پنل پشتی خواهیم بود؛ این در حالی است همه مدل‌های قبلی آیفون دارای چینش دوربین مورب بوده‌اند. چینش عمودی دوربین‌ها در گوشی‌های آیفون، امکان فیلمبرداری فضایی را فراهم می‌کند. همچنین آیفون‌های سری ۱۶ احتمالا در ۴ رنگ پرطرفدار مشکی، سفید، خاکستری و صورتی ارائه خواهد شدند.

آیفون 16

سخت‌افزار دوربین‌ها در گوشی‌های آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس احتمالا ارتقا می‌یابد و آن‌ها مجهز به دوربین‌های فوق عریض ۴۸ مگایکسلی خواهند بود. از طرف دیگر شایعات مختلف می‌گویند آیفون ۱۶ پرو مانند آیفون ۱۵ پرو مکس از دوربین تله فوتوی ۵X برخوردار خواهد بود و البته منابع مختلف این گمانه‌زنی را تایید می‌کنند. البته در کل شاهد تغییرات سخت‌افزاری چندان مهمی در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس نخواهیم بود.

همچنین اخبار مختلف حکایت از این دارند که شرکت اپل در مدل‌های مختلف گوشی آیفون که در آینده تولید خواهد کرد از چیپست‌های ۳ نانومتری استفاده خواهد کرد. به هر حال احتمالا در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس مانند مدل‌های مختلف آیفون ۱۵ از چیپست A18 Bionic  استفاده خواهد شد. در حالی که طبق حدس و گمان‌ها دو مدل پروی آیفون ۱۶ مجهز به چیپست A18 Pro خواهند بود. درباره عملکرد و عمر باتری گوشی‌های خانواده آیفون ۱۶ فعلا چیز زیادی نمی‌بینیم و باید منتظر اخبار بیشتر درباره آن‌ها باشیم.

لازم به ذکر است گوشی‌های سری آیفون ۱۶ با iOS 18  عرضه خواهند شد و طبق شنیده‌ها iOS 18 مجهز به تعداد زیادی امکانات مبتنی بر هوش مصنوعی است.

تاریخ رونمایی گوشی‌های آیفون سری ۱۶

به اعتقاد بسیاری شرکت اپل، گوشی‌های آیفون ۱۶ را در سپتامبر ۲۰۲۴ رونمایی خواهد کرد. احتمالا خانواده آیفون ۱۶ در یک رویداد مهم در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۴ به معرض نمایش گذاشته می‌شوند. از طرف دیگر ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۴ مصادف با سه‌شنبه است و شرکت اپل اغلب روز سه‌شنبه را برای رونمایی از محصولاتش انتخاب می‌کند. بنابراین منتظر رونمایی از خانواده‌ آیفون ۱۶ در روز سه‌شنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۴ باشید.

آیفون 16

قیمت احتمالی گوشی‌های آیفون سری ۱۶

براساس شایعات و اخبار منتشر شده قیمت گوشی‌های آیفون سری ۱۶ در مقایسه با آیفون‌های سری ۱۵ تغییری نخواهد داشت. البته قیمت محصولات اپل قابل پیش‌بینی نیستند و ممکن است خانواده آیفون‌های ۱۶ با قیمت بالاتر ارائه شوند.

به هر حال در بهترین حالت احتمال دارد اپل قیمت محصولات جدید خود را در یک سال آتی تغییر ندهد. هرچند افزایش قیمت محصولات اصلی است که موجب سودآوری برای شرکت اپل می‌شود.

من زینب نثار هستم جامعه‌شناسی خوندم و خیلی تصادفی به دنیای تولید محتوا وارد شدم. حالا عاشق نوشتن هستم و از اینکه توی کارم هر روز چیز جدید یاد می‌گیرم لذت می‌برم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پانزده =

جدول مقایسه