چگونه رمز عبور آیفون را عوض کنیم؟

اگر از کاربران گوشی موبایل اپل هستید حتما هنگام خریدش یک رمز اولیه برای آن تعیین کرده‌اید. شما در صورت عمل نکردن تشخیص چهره (Face ID) یا تشخیص اثر انگشت (Face ID) باید از این رمز عبور استفاده کنید. گاهی اوقات نیز لازم است برای افزایش امنیت گوشی آیفون‌تان، رمز عبور خود را عوض کنید. اگر می‌خواهید رمز عبور گوشی اپل خود را عوض کنید ولی روش آن را نمی‌دانید، این مطلب را تا آخر بخوانید. ما در این مقاله روش تغییر رمز عبور آیفون را به شما آموزش خواهیم داد.

در چه زمانی از شما رمز عبور خواسته می‌شود؟

در گوشی آیفون در زمان‌های مختلفی از شما رمز عبور خواسته می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

 • زمانی که گوشی آیفون را روشن یا ری‌استارت می‌کنید از شما رمز عبور خواسته می‌شود.
 • هنگامی که بخواهید گوشی خود را از حالت قفل خارج کنید باید رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در زمانی که بخواهید آپدیت گوشی خود را نصب کنید از شما رمز عبور خواسته می‌شود.
 • همزمان با برگرداندن گوشی به حالت تنظیمات کارخانه نیز از شما رمز عبدر خواسته می‌شود.
 • زمانی که بخواهید وارد تنظیمات رمز عبور شوید یا بخواهید آن را تغییر بدهید باید رمز عبور را وارد کنید.

بیشتر بخوانید: اتصال هارد اکسترنال به آیفون و آیپد

چگونه برای آیفون رمز عبور قرار دهیم؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه تغییر رمز عبور برویم، چگونگی تعیین رمز عبور گوشی آیفون هنگام خریدش را توضیح می‌دهیم. فعال کردن رمز عبور در آیفون بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید آن را انجام بدهید. برای این کار در ابتدا باید وارد بخش تنظیمات یا Settings گوشی شوید. حالا بسته به مدل آیفونی که استفاده می‌کنید باید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

 • اگر از آیفونی با ویژگی Face ID استفاده می‌نمایید، در منوی تنظیمات روی گزینه Face ID & Passcode بروید.
 • در صورتی که از آیفونی استفاده می‌کنید که دکمه فیزیکی خانه دارد، در منوی تنظیمات روی Touch ID & Passcode کلیک کنید.

تغییر رمز آیفون

حالا در بخشی که وارد شده‌اید، گزینه‌ای به نام Turn Passcode On وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید و برای گوشی هوشمندتان رمز عبور تعیین نمایید.

تغییر رمز آیفون

در این بخش می‌توانید نوع رمز عبور را نیز تغییر بدهید؛ برای انجام این کار فقط کافی است گزینه Passcode Options را انتخاب کنید. در این حالت می‌توانید مشخص نمایید که رمز عبور ۴ رقمی، ۶ رقمی، ترکیبی از حروف و ارقام و ۷ رقمی یا بیشتر باشد. بعد از انتخاب نوع رمز عبور می‌توانید رمز عبور مورد نظر خود را تایپ نمایید.           

چگونه رمز عبور گوشی اپل را عوض کنیم؟

در بخش قبل با روش تعیین رمز عبور برای گوشی آیفون آشنا شدید، در این بخش به نحوه تغییر رمز گوشی آیفون می‌پردازیم. برای تغییر رمز آیفون باید ابتدا به بخش تنظیمات بروید و سپس وارد بخش مربوط به رمز عبور شوید.

اگر از آیفونی با ویژگی Face ID استفاده می‌کنید، در منوی تنظیمات وارد بخش Face ID & Passcode شوید. البته اگر از آیفونی استفاده می‌نمایید که دکمه فیزیکی خانه دارد، در منوی تنظیمات به بخش Touch ID & Passcode بروید. در بخش تنظیمات گزینه‌های زیر ظاهر می‌شوند:

تغییر رمز آیفون

 • Turn Passcode Off: با انتخاب این گزینه، رمز عبور گوشی غیرفعال می‌شود و دیگر آیفون از شما رمز عبور نمی‌خواهد.
 • Change Passcode: با انتخاب این گزینه می‌توانید رمز عبور گوشی خود را تغییر دهید.
 • Require Passcode: در اینجا تعیین می‌کنید، در چه مواقعی از شما رمز عبور پرسیده شود.
 • Allow Access When Locked: در این قسمت مشخص می‌کنید هنگامی که گوشی هوشمند شما در حالت قفل است، به چه بخش‌‌هایی می‌توانید دسترسی داشته باشید.
 • Erase Data: در اینجا تعیین می‌کنید پس از چند بار ورود اشتباه رمز عبور، اطلاعات دستگاه شما می‌تواند به صورت خودکار پاک شود. به عنوان مثال در صورتی که رمز عبور گوشی آیفون خود را ۱۰ بار اشتباه وارد کردید، اطلاعات موجود روی حافظه پاک خواهد شد.

پرسش‌های متداول

 • آیا می‌توانم برای گوشی آیفون، رمز عبوری شامل حروف و اعداد انتخاب کنم؟ بله. کاربران در تنظیمات به انتخاب نوع رمز عبور دسترسی دارند که یکی از گزینه‌ها، ترکیبی از حروف و اعداد است. به طور کلی نیز بهتر است برای گوشی خود رمزی طولانی و متشکل از حروف و اعداد انتخاب کنید.
 • آیا می‌شود رمز عبور آیفون را غیرفعال کرد؟ بله. با رفتن به بخش تنظیمات می‌توانید رمز عبور را غیرفعال کنید.
 • در صورتی که کاربر رمز عبور را چند بار اشتباه وارد نماید، چه اتفاقی روی می‌دهد؟ در حالت عادی با چند بار وارد کردن رمز عبور اشتباه، آیفون به طور موقت دیگر اجازه ورود رمز را نمی‌دهد. البته در صورتی که حالت Erase Data فعال باشد، پس از چند بار ورود اشتباه رمز عبور اطلاعات شما پاک خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =

بازگشت به بالا