مقایسه‌ بهترین دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ

شرکت سامسونگ از جمله سازندگان برتر گوشی موبایل است و گوشی‌های اندرویدی این برند از کیفیت بالایی برخوردارند. از جمله مهم‌ترین بخش‌های گوشی‌های سامسونگ، دوربین‌های حرفه‎‌ای آن هستند که کاربر را از خرید دوربین عکاسی بی‌نیاز می‌کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ را معرفی کنیم و به بررسی آن‌ها بپردازیم. اگر به دنبال خرید گوشی سامسونگ با دوربینی باکیفیت و حرفه‌ای هستید، این مطلب به شما در انتخابی مناسب کمک می‌کند.

۵ گوشی سامسونگ با دوربینی بی‌نظیر

قبل از هر چیزی باید بگویم، هر چقدر کیفیت دوربین بالاتر باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد. به عنوان مثال قیمت جدیدترین گوشی سامسونگ با بهترین دوربین تقریبا با قیمت یک لپ‌تاپ گیمینگ رده بالا برابر است. حال برویم به سراغ معرفی بهترین دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ که عبارتند از:

  1. Samsung Galaxy S23 Ultra (دوربین اصلی: ۲۰۰ مگاپیکسل، دوربین سلفی: ۱۲ مگاپیکسل)
  2. Samsung Galaxy S22 Ultra (دوبین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل، دوربین سلفی: ۴۰ مگاپیکسل)
  3. Samsung Galaxy M53‌ (دوربین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل، دوربین سلفی: ۳۲ مگاپیکسل)
  4. Samsung Galaxy A73 5G (دوربین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل، دوربین سلفی: ۳۲ مگاپیکسل)
  5. Samsung Galaxy S21 Ultra (دوربین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل، دوربین سلفی: ۴۰ مگاپیکسل)

همان‌طور که می‌بینید بهترین دوربین در بین گوشی‌های سامسونگ به گوشی موبایل مدل Samsung Galaxy S23 Ultra مربوط است که در سال ۲۰۲۳ وارد بازار شد.

دوربین گوشی Samsung Galaxy S23 Ultra

دوربین اصلی گوشی Samsung Galaxy S23 Ultra از کیفیت ۲۰۰ مگاپیکسلی برخوردار است و تصاویری با کیفیت فوق‌العاده را ثبت می‌کند. اگر با دوربین اصلی این گوشی از منظره‌ای عکس بگیرید و بعد این عکس را در یک پوستر بزرگ نمایید، کیفیت تصویر افت نخواهد کرد. کیفیت دوربین اصلی و دوربین سلفی این گوشی به صورت قابل توجهی ارتقا پیدا کرده است. این گوشی دارای ۵ دوربین با مشخصات زیر است:

دوربین اول (اصلی): دوربین اصلی دارای کیفیت ۲۰۰ مگاپیکسلی است و از فناوری فوکوس اتوماتیک از جهات مختلف، فوکوس اتوماتیک لیزری و لرزش‌گیر اپتیکال بهره‌مند است.

دوربین دوم: دوربین دوم گوشی فوق ۱۰ مگاپیکسل است که برای عکسبرداری از راه دور (Telephoto) مناسب می‌باشد. همچنین این دوربین از فناوری لرزش‌گیر اپتیکال تصویر و فوکوس اتوماتیک با پیکسل‌های دو تایی (Dual Pixel PDAF) برخوردار است و دارای زوم اپتیکال تا ۳ برابر می‌باشد.

دوربین سوم: این دوربین ۱۰ مگاپیکسلی برای عکس‌برداری از راه دور مناسب است و همچنین قابلیت زوم اپتیکال تا ۱۰ برابر را دارد.

دوربین چهارم: این دوربین دارای کیفیت ۱۲ مگاپیکسلی بوده و از لنز فوق عریض برخوردار است. پشتیبانی از فناوری فوکوس اتوماتیک با پیکسل‌های دو تایی (Dual Pixel PDAF) و فیلمبرداری با ثبات بالا (Super Steady Video) از جمله ویژگی‌های مهم این دوربین است.

دوربین پنجم: این دوربین ۱۲ مگاپیکسلی دارای لنز عریض بوده و از فناوری فوکوس اتوماتیک با پیکسل‌های دوتایی (Dual Pixel PDAF) بهره‌مند است. همچنین این دوربین از HDR10+ پشتیبانی می‌کند و امکان تماس ویدئویی دو تصویری (Dual Video Call) را فراهم می‌کند.

نکته ۱: فناوری فوکوس اتوماتیک با پیکسل‌های دو تایی، امکان زوم سریع‌تر را در حرکت‌های سریع و زوم دقیق‌تر در محیط کم نور را برای کاربران فراهم می‌کند.

نکته ۲: فناوری HDR10+ با چند بار عکس گرفتن از یک سوژه با نورهای متفاوت و ترکیب آن‌ها، تصویری را به کاربر ارائه می‌دهد که کنتراست بهتری نسبت به تصویری دارد که با یک بار عکس گرفتن ثبت می‌شود.

نکته ۳: تماس ویدئویی دو تصویری، ویژه دوربین سلفی است که به کاربر اجازه می‌دهد علاوه بر تصویر خودش، تصویری از دوربین پشت گوشی را در تماس ویدئویی به اشتراک بگذارد.

بهترین دوربین های گوشی های سامسونگ

کیفیت‌های فیلم‌برداری گوشی Galaxy S23 Ultra

دوربین اصلی گوشی Samsung Galaxy S23 Ultra قادر به پشتیبانی از کیفیت‌های زیر برای فیلم‌برداری است:

  • ۸k با سرعت ۲۴ یا ۳۰ فریم در ثانیه
  • ۴k با سرعت ۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه
  • Full HD با سرعت ۳۰، ۶۰ یا ۲۴۰ فریم در ثانیه
  • HD با سرعت ۹۶۰ فریم در ثانیه

دوربین سلفی گوشی فوق دارای قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت ۴k با سرعت ۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه و Full HD با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه می‌باشد. یکی از قابلیت‌های مهم دوربین اصلی گوشی فوق، پشتیبانی از حالت پانوراماست.

دوربین سلفی این گوشی نیز قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت ۴K با سرعت ۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه و Full HD با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه را دارد و دوربین اصلی آن از حالت گسترنما (پانوراما) پشتیبانی می‌کند.

گوشی Samsung Galaxy S22 Ultra

کیفیت دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی گوشی Galaxy S22 Ultra کمتر از گوشی Galaxy S23 Ultra‌ است ولی کیفیت دوربین سلفی آن، سه برابر بیشتر از دوربین سلفی Galaxy S23 Ultra است (۴۰ مگاپیکسل).

این گوشی نیز مثل گوشی سری S23 دارای دو دوربین اصلی و سلفی است و البته دو دوربین دیگر یکی برای عکس‌برداری از راه دور (Telephoto)، عکس‌برداری از راه دور با پوشش و زوم سریعتر (Periscope Telephoto) و دیگری با لنز فوق عریض است. کیفیت دو دوربین مخصوص عکس‌برداری از راه دور ۱۰ مگاپیکسل و کیفیت دوربین دارای لنز فوق عریض ۱۲ مگاپیکسل است.

لازم به ذکر است این گوشی غیر از فناوری Galaxy S23 Ultra از دیگر فناوری‌های گوشی Galaxy S23 Ultra پشتیبانی می‌نماید. همچنین گوشی فوق امکان فیلم‌برداری با کیفیت ۸k با سرعت ۲۴ فریم در ثانیه را فراهم می‌کند.

بهترین دوربین های گوشی های سامسونگ

دوربین سلفی گوشی Galaxy S22 Ultra دارای کیفیت ۴۰ مگاپیکسل می‌باشد و تصاویر و فیلم‌هایی با کیفیت بالا را ضبط می‌کند. از طرف دیگر دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی نیز کیفیتی فوق‌العاده دارد. در عمل تصاویر ثبت شده با دوربین اصلی این گوشی فرقی با گوشی Galaxy S23 Ultra ندارد. البته اگر تصاویر ثبت شده توسط دوربین اصلی Galaxy S22 Ultra را بزرگ کنید، کیفیت آن‌ها افت می‌کند.

گوشی Samsung Galaxy M53‌

گوشی Samsung Galaxy M53‌ در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شده است و کیفیت دوربین اصلی آن ۱۰۸ مگاپیکسل است. کیفیت دوربین سلفی این گوشی ۳۲ مگاپیکسل است که ۸ مگا پیکسل از گوشی S22 Ultra کمتر اما ۲۰ مگاپیکسل بیشتر از گوشی S23 Ultra می‌باشد.  لازم به ذکر است در حالی که کیفیت دوربین اصلی گوشی Galaxy M53 با گوشی S22 Ultra‌ برابری می‌کند و کیفیت دوربین سلفی آن از گوشی S23 Ultra‌ بیشتر است، گوشی فوق در سایر موارد در سطح پایین‌تری نسبت به دو گوشی S22 Ultra‌ و S23 Ultra‌ قرار دارد.

دوربین اصلی گوشی Galaxy M53 از فناوری فوکوس اتوماتیک پشتیبانی می‌کند و البته قادر به پشتیبانی از حالت پانوراما و HDR نیز می‌باشد. همچنین با دوربین اصلی گوشی فوق می‌توانید فیلم‌هایی با کیفیت ۴k با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و کیفیت Full HD‌ با سرعت ۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه ثبت کنید. با دوربین سلفی این گوشی نیز می‌توانید فیلم‌هایی با کیفیت‌های ذکر شده در بالا ضبط کنید ولی در حالت Full HD فقط با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه می‌توانید فیلم‌برداری کنید.

بهترین دوربین های گوشی های سامسونگ

قیمت گوشی Samsung Galaxy M53 و دوربین‌های دیگر آن

امکانات دوربین‌های گوشی Galaxy M53 کمتر از دوربین‌های دو گوشی S22 Ultra و S23 Ultra‌ است و البته قیمت آن ۲ تا ۳ برابر کمتر از گوشی‌های فوق می‌باشد. در کل این گوشی از دوربین‌هایی با مشخصات زیر برخوردار است:

دوربین اول (اصلی): کیفیت دوربین اصلی گوشی Galaxy M53، ۱۰۸ مگاپیکسل است و ضمن داشتن لنز عریض از فوکوس اتوماتیک پشتیبانی می‌کند.

دوربین دوم: کیفیت این دوربین ۸ مگاپیکسل است و لنز فوق عریض دارد.

دوربین سوم: دوربین سوم با کیفیت ۲ مگاپیکسلی برای عکس‌برداری از فاصله نزدیک است.

دوربین چهارم: کیفیت این دوربین ۲ مگاپیکسل بوده و برای عکس‌برداری با عمق مناسب است.

دوربین پنجم (سلفی): کیفیت این دوربین ۳۲ مگاپیکسل است و دارای لنز عریض می‌باشد.

لازم به ذکر است دوربین چهارم این گوشی، یک دوربین جداگانه نیست بلکه به لنزهای دیگر دوربین‌ها کمک می‌نماید که مسافت‌‍شان تا سوژه را تخمین بزنند.

گوشی Samsung Galaxy A73 5G

دوربین گوشی Galaxy A73 5G را می‌توان یکی از بهترین دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ دانست. قیمت گوشی Galaxy A73 5G فرق چندانی با قیمت گوشی Galaxy M53 ندارد اما کیفیت دوربین اصلی و سلفی آن در حد گوشی‌های دیگری است که در این مطلب معرفی شده‌اند (کیفیت دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسل است و کیفیت دوربین سلفی نیز ۳۲ مگاپیکسل می‌باشد). همچنین کیفیت دو دوربین گوشی Galaxy A73 5G که یکی برای عکس‌برداری از فاصله نزدیک و دیگری برای عکس‌برداری با عمق می‌باشد، ۳ مگاپیکسل بیشتر از دوربین‌های گوشی‌های Galaxy M53 بیشتر است. کیفیت دوربین دارای لنز فوق عریض در این گوشی نیز در حد گوشی‌های دیگر است که اینجا بررسی کرده‌ایم.

بهترین دوربین های گوشی های سامسونگ

از طرف دیگر فناوری‌های به کار رفته در دوربین‌های گوشی Galaxy A73 5G تفاوت چندانی با گوشی Galaxy M53 ندارند. حتی کیفیت فیلمبرداری با این گوشی نیز تفاوتی با گوشی Galaxy M53 ندارد و با آن می‌توانید فیلم‌هایی با کیفیت ۴k با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه یا با کیفیت Full HD با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه ضبط کنید. مشخصات اصلی دوربین‌های گوشی Galaxy A73 5G عبارتند از:

دوربین اول (اصلی): دوربین اصلی این گوشی، لنز عریض دارد، دارای کیفیت ۱۰۸ مگاپیکسل است و از لرزش‌گیر اپتیکال تصویر پشتیبانی می‌نماید.

دوربین دوم: دوربین دوم گوشی فوق، ۱۲ مگاپیکسلی می‌باشد و دارای لنز فوق عریض است.

دوربین سوم: کیفیت دوربین دوم، ۵ مگاپیکسلی است و برای عکس‌برداری از فاصله نزدیک مناسب می‌باشد.

دوربین چهارم: این دوربین دارای لنز عریض و کیفیت ۳۲ مگاپیکسلی است.

دوربین پنجم (سلفی): کیفیت دوربین پنجم این گوشی، ۳۲ مگاپیکسلی بوده و لنز عریض دارد.

گوشی Samsung Galaxy S21 Ultra

گوشی Samsung Galaxy S21 Ultra دارای دوربین‌هایی با کیفیت بالاست و می‌توان دوربین آن را یکی از بهترین دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ دانست که البته قیمت مناسبی نیز دارد. فناوری‌های به کار رفته در دوربین‌های این گوشی هیچ تفاوتی با دوربین‌های گوشی Galaxy S22 Ultra ندارند در حالی که قیمت آن ۲.۵ برابر کمتر از گوشی Galaxy S22 Ultra می‌باشد. مشخصات دوربین‌های این گوشی دقیقا مانند مشخصات دوربین‌های گوشی‌های Galaxy S22 Ultra است و هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

بهترین دوربین های گوشی های سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =

بازگشت به بالا