ارسال کلیه سفارشات ثبت شده در روز های تعطیل در روز کاری بعد انجام خواهد شد

88893977 88897942 021

آشنایی با انواع پنل های مانیتور

همه ما روزانه با مانیتورها سر و کار داریم. آن ها تقریبا جزء جدایی ناپذیر زندگی ما شده‌اند. از تکنولوژی‌های مختلفی در ساخت پنل مانیتورهای مسطح استفاده می‌شود. سه تکنولوژی رایج به کار رفته در پنل مانیتور ها ، TN ، IPS و VA می‌باشد. در ذیل به اختصار در مورد هر یک توضیح می‌دهیم.

 

 

انواع پنل های مانیتور

پنل TN

این پنل پرکاربردترین و پر فروش‌ترین نوع پنل مانیتور تولید شده است. پنل TN بیشتر مورد استفاده گیمرها قرار می‌گیرد. دلیل اصلی آن قیمت مناسب و زمان پاسخگویی سریع‌تر می‌باشد. تنها نقطه ضعف این مانیتورها کیفیت پایین و نرخ کنتراست تصویر پایین می‌باشد. پنل‌های TN همچنین در تولید رنگ‌های طبیعی و زاویه‌های دید نیز ضعف دارند. با این وجود برای کاربری‌های روزانه مناسب می‌باشند.

پنل IPS

در حوزه مانیتورهای مسطح، پنل IPS جزو با کیفیت ترین‌ نوع پنل مانیتور می‌باشند. این نوع پنل مانیتور ‌ها زاویه دید عالی و کیفیت تصویر بی نقص ارائه می‌دهند. رنگ‌های با طراوت و کنتراست بالا، از سایر ویژگی‌های مطلوب این نوع مانیتور‌هاست. مانیتورهای با پنل IPS عمدتاً توسط گرافیست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین در نرم افزارهایی که مستلزم تولید رنگ‌ها و تصاویر با بالاترین کیفیت می‌باشد نیز کاربرد دارند.

پنل VA

پنل‌های VA از لحاظ تکنولوژی بین پنل‌های TN و IPS قرار می‌گیرند. اگرچه آنها زاویه دید بهتر و نمایش رنگ بهتری نسبت به پنل‌های TN دارند، اما دارای زمان پاسخگویی کندتری می‌باشد. با همه این تفاسیر باز از لحاظ کیفیتی نسبت به پنل IPS ضعیف تر می‎‌باشند. همین امر باعث می‌شود این پنل مانیتور مقرون به صرفه تر بوده و برای کارهای روزمره بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

otamis online

جستجو:

دسته‌بندی نتایج:

seles
phone